آخرین عناوین

شنبه 12 مهر 1399-10:49 کد خبر:83878

جدیدترین خبر از شورای شهر ساری:

باز شدن قفل درب جلسات شورای شهر ساری از فردا

رئیس شورای شهر ساری ، در ارتباط با آخرین وضعیت برگزاری جلسه  شورا گفت: جلسه غیرعلنی شورای شهر ساری فردا برگزار می‌شود.


به گزارش خزرتیتر خبر و به نقل از فارس، علیجان شمشیربند در ارتباط با آخرین وضعیت برگزاری جلسه شورای شهر با توجه به تصمیم قانونی که فرمانداری ساری گرفته شده است،اظهار کرد: جلسه غیرعلنی شورای شهر ساری فردا برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه شورای شهر ساری بیش از ۵۰ جلسه از آغاز فعالیت خویش برگزار کرده است، تصریح کرد: جلسه فردا نخستین جلسه بعد از تعلیق شدن تعدادی از اعضا برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا اعضای علی‌البدل در جلسه شورا حضور پیدا می‌کنند، گفت: وظیفه شورا مکاتبه با این اعضا است که اقدامات قانونی را انجام داده‌ایم، اینکه افراد بخواهند حضور داشته باشند یا خیر بحث دیگری است.

شمشیربند خاطر نشان کرد: براساس قانون اگر یکی از اعضای علی‌البدل شورا بنای حضور در جلسات و عضویت نداشته باشد نفر بعدی به جلسات شورا دعوت می‌شود.

براساس این گزارش، پنج روز پیش عباسعلی رضایی درباره آخرین وضعیت برگزاری جلسه شورای شهر ساری و اقداماتی که انجام شد، اظهار کرد: امکان برگزاری جلسه شورای شهر ساری با فراخوان به ۲ عضو علی‌البدل فراهم شده است.

وی با بیان اینکه دو عضو علی‌البدل شورای شهر با انصراف خود اعلام کردند که تمایلی به فعالیت در این دوره از شورا ندارند، افزود: فیض‌الله نفجم و جمال باقری انصراف خوداز فعالیت در جلسه شورای شهر ساری را اعلام کردند.

فرماندار ساری با بیان اینکه پرویز شعبانی و سیدمحمد جعفری به عنوان جانشین معرفی شدند، اضافه کرد: دو نفر بعدی هم با طی مدت زمان قانونی برای حضور در جلسه شورای شهر ساری معرفی می‌شوند.

رضایی با اعلام اینکه شورای شهر ساری از فردا می‌تواند تشکیل جلسه دهد،افزود: زمان برگزاری جلسه بستگی به تصمیم رئیس شورا دارد و جلسه شورا با تشکیل ۶ نفر رسمیت می‌یابد.

به گزارش خزرتیترخبر، با ورود دستگاه قضا و دستگیری چهار نفر از اعضای شورای شهر جلسات شورا به مدت حدود دو ماه از رسمیت خارج شده بود.

سبحان بخشی و فرزاد گوهردهی از جمله دیگر اعضای علی‌البدل شورای شهر ساری هستند که منتظر تصمیم‌گیری برای جانشینی دو عضو دیگر دستگیر شده شورای شهر ساری هستند.

بنا بر اطلاعاتی که مسئولان دستگاه قضا در اختیار افکار عمومی قرار دادند، تخلفات مالی علت دستگیری چهار عضو شورای شهر ساری بوده که همین موضوع زمینه از رسمیت افتادن جلسات شورای شهر ساری را فراهم کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده (س.ن)،(ع،ذ)(م.م)،(ق.ق) و (ف.م) از جمله اعضای شورای شهر ساری بودند که به همراه تعدادی از کارکنان شهرداری ساری در پرونده تخلف مالی شهرداری و شورای شهر ساری دستگیر شدند.

متولیان امر قضا از برگزاری جلسه علنی دادگاهی تخلفات مالی شهرداری و شورای شهر ساری خبر داده بودند.

جلسه علنی شورای شهر ساری با حضور علیجان شمشیربند، کوروش یوسفی، سیدعلی آقامیری و اسفندیار عشوری به اضافه دو عضو جدید شورای شهر بنا به اظهارات فرماندار ساری می‌تواند در روزهای آینده تشکیل شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :