آخرین عناوین

دوشنبه 19 آبان 1399-20:40 کد خبر:85058

افکار عمومی طرف مشورت شورا باشد:

پروژه انحلال شورا و انتصابی شدن شهردار ساری شکست خورد

پس از بازداشت شهردار ساری، اتاق فکر برخی محافل با طرح استعفای احدی از اعضای شورا ضمن انحلال شورا قصد انتصابی شدن شهردار را داشتند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از منابع آگاه، پس از بازداشت شهردار ساری، اتاق فکر برخی محافل با طرح استعفای احدی از اعضای شورا ضمن انحلال شورا قصد انتصابی شدن شهردار را داشتند.

بر اساس اخبار دریافتی این پروژه در بدو طرح موضوع با حساسیت برخی خواص و هوشیاری افکار عمومی شکست خورد.

به گزارش خزرتیترخبر، اینک برخی به دنبال تعیین سرپرست غیربومی با هدف شهردار شدن وی در آینده می‌باشند.

البته اکثریت اعضای فعلی شورا ضمن مسئولیت خطیر در انتخاب شهردار آینده باید نسبت به انتخاب گذشته خود نیز پاسخگو باشند.

از سویی شورای شهر ساری به دلیل سقوط آزاد شاخص محبوبیت و مشروعیت اجتماعی خویش در پایین‌ترین سطح اثرگذاری قرار دارد و همین مسئله نقش آفرینی نهاد‌ها و افراد موثر خارج از نهاد شورا را بیشتر نموده است‌.

اما آنچه مسلم است شورای شهر ساری با فرض مشورت پذیری از خارج از مجموعه خود باید با افراد و نهادهایی طرف مشورت قرارگیرد که آنها را به تجربه تلخ گذشته خود رهنمون نسازد، ازجمله رجوع به افکار عمومی، لذا اعضای پارلمان شهری در کنار همه شاخص‌های انتخاب شهردار این پرسش را از خود داشته باشند که اگر  بنا بود شهردار به انتخاب مستقیم مردم انتخاب شود، شهروندان ساری چه کسی را برمی‌گزیدند.

همچنین براساس اخبار دریافتی گمانه‌زنی‌ها برای طرح افراد و اجرای پلن ثانویه افراد خاص منتج به نتیجه نشده و تا چند روز آینده چهره‌های نهایی برای کسب کرسی شهرداری مشخص‌تر خواهد شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :