آخرین عناوین

يکشنبه 2 آذر 1399-8:23 کد خبر:85117

بستری‌شدگان کرونایی در مازندران به 891 نفر رسید

با بستری شدن تعداد ۱۰۶ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری شدگان در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۹۱ نفر رسید.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، در حالی وارد دهمین ماه از شیوع ویروس کرونا در استان مازندران می‌شویم که دردسرهای کرونایی همچنان به قوت خود باقی است.

طی ماه‌های گذشته مازندران در بیشتر ایام در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته و کم‌توجهی و سیر و سفرها مازندران در چنین شرایطی قرار داده است.

طی چند هفته اخیر با اعمال محدودیت‌ها و بحث توصیه‌ها امیدواریم مردم با جدی گرفتن توصیه‌ها و پرهیز از حضور در تجمع‌ها و دورهمی‌ها کنار هم آمده و روزهای قرمز کرونایی در استان مازندران پایان دهند.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۵۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۴۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۵ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، عدم رعایت اصول بهداشتی و نداشتن تهویه استاندارد در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار جدید بستری و سه بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براساس این گزارش، با بستری شدن تعداد ۱۰۶ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۹۱ نفر رسید.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :