آخرین عناوین

يکشنبه 2 آذر 1399-15:58 کد خبر:85127

طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی، تازه‌ترین اقدامات سازمان امور مالیاتی

پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی از تازه‌ترین اقدامات سازمان امور مالیاتی است که مودیان سراسر استان با تایید و ارسال فرم الکترونیکی از این خدمت نوین بهره‌مند می‌شوند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان مازندران، پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی از تازه‌ترین اقدامات سازمان است که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرآیندها اجرایی شده و هم اکنون مودیان سراسر استان با تایید و ارسال فرم الکترونیکی «درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست‌ها» که از طریق tax.gov.ir در دسترس قرار گرفته، از این خدمت نوین بهره‌مند می‌شوند.

ابلاغ الکترونیک به این شیوه است که برای تمام مودیان، حساب کاربری ایجاد و برای متقاضیان استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی"، اوراق تشخیص و قطعی مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده آنان به محض صدور در این حساب کاربری، بارگذاری می شود.

در این شیوه از مراحل مختلف اخذ مالیات از ثبت نام کد اقتصادی، ارائه اظهارنامه مالیاتی ،ارائه صورت معاملات فصلی، فهرست مالیات حقوق ،ثبت اعتراضات وشکایات،استعلام بدهی مالیاتی به شکل الکترونیکی انجام می شود که الکترونیکی شدن فرآیند ابلاغ بخشی از تکمیل این فرآیند خواهد بود.

از مزایای ابلاغ الکترونیکی می توان به کاهش هزینه ها، عدم مراجعه حضوری ،کاهش هزینه های جاری ،صرفه جوئی در زمان وآگاهی از میزان مالیات می تواند به بهبود فعالیت سایر بخشها منجر شود که در نهایت به تسریع امور و منجربه تکریم ارباب رجوع و رفاه حال شهروندان با دسترسی سریع به اطلاعات برگه ابلاغی اشاره کرد.

در واقع می توان به اهمیت فرآیند ابلاغ در بخشهای مختلف نیز اشاره کرد; به این صورت که از ابلاغ برگه تشخیص به مودی تا زمان قطعیت آن و حتی ارجاع پرونده به اجرائیات و مراحل دیگر نظیر رأی بدوی و تجدید نظر ابلاغ نقش کلیدی خواهد داشت که اگر فرآیند ابلاغ در هر مرحله دچار نقص باشد می تواند رویه وصول مالیات را دچار مشکل نماید.

پیش از این ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت فیزیکی و با مراجعه به محل کسب یا اقامتگاه قانونی شخص انجام می‌گرفت،در این شیوه گاهی به دلیل نبود مودی در محل، مشکلاتی برای مودیان و سازمان به‌ وجود می‌آمد; به علاوه مودی نیز در مواردی مجبور می‌شد به منظور پیگیری وضعیت ابلاغ اوراق مالیاتی به ادارات مالیاتی مراجعه کند که این امر زمینه ترددهای غیرضروری به ادارات را به‌وجود می‌آورد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :