آخرین عناوین

يکشنبه 9 آذر 1399-8:31 کد خبر:85180

با همکاری و همراهی مسئولین ، مردم و کادر درمان رخ داد:

کاهش چشمگیر بیماران جدید کرونایی در استان مازندران

شبانه‌روز گذشته تعداد ۹۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان مازندران شناسایی شد که نسبت به روز گذشته کاهش چشمگیری داشته است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، روزهای پایانی نهمین ماه از شیوع ویروس کرونا بحث اعمال محدودیت‌ها در دستور کار قرار گرفت که باتوجه به اوج‌گیری ویروس کرونا قرار شد بحث اعمال ممنوعیت‌های تردد نیز اعمال شود.

بحث اعمال محدودیت و ممنوعیت‌های کرونایی نیز از روز شنبه یکم آذر ماه امسال در استان مازندران آغاز شده که به همراه توجه کامل پروتکل‌های بهداشتی به کاهش دردسرهای کرونایی در استان مازندران کمک کرده است.

امروز شاهد روند کاهشی ویروس کرونا در استان مازندران بودیم که امیدواریم با همکاری و همراهی همه این روند تداوم یابد.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۵۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۶۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۷ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی ، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، عدم رعایت اصول بهداشتی و نداشتن تهویه استاندارد در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار جدید بستری و ۵ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براساس این گزارش، با بستری شدن تعداد ۹۰ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۳۲ نفر رسید.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :