آخرین عناوین

دوشنبه 15 دی 1399-7:58 کد خبر:87415

خبر نگران کننده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

اضافه شدن شهرهای قرمز کرونایی مازندران!!!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: براساس اعلام ستاد مبارزه با کرونای استان مازندران، چهار شهر دیگر در آستانه وضعیت قرمز شدن قرار دارند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، ویروس کرونا در استان مازندران نیز همانند سایر استان‌های کشور درحالی از همان روزهای ابتدایی اسفند ماه سال گذشته مهمان استان شد که این استان حکایت متفاوتی با سایر استان‌ها دارد و آن اینکه سیر و سفرها تاثیر مهمی در افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان دارد.

یادآوری اسفند ماه سال گذشته و اینکه بسیاری از مردم با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان خود کوله‌بار سفر خود را بستند و راهی شمال شدند نمک بر زخم‌مان می‌پاشد اما باید بگوییم سیر و سفرها در ایام تعطیلات و اعیاد تکرار و تکرار شد و همین موضوع موجب ابتلای بسیاری از افراد بومی به این ویروس شد.

پاییز با همه دردسرها و نگرانی‌های کرونایی در استان مازندران آغاز شد و سرمای هوا و در کنار آن برپا بودن دورهمی‌ها نگرانی‌ها را بیشتر کرد به‌طوری‌که از روزهای پایانی آبان ماه شاهد اوج‌گیری ویروس کرونا در استان بودیم و از روزهای ابتدایی آذر ماه تداوم این وضعیت نگرانی‌ها را بیشتر کرد.

بیش از ۴۰ روز از اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان می‌گذرد درحالی‌که برخلاف آنچه تصور داشتیم شاهد روند افزایشی ویروس کرونا در مازندران بودیم در این زمینه سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: موج اول بیماری در اسفند ماه و موج دوم بیماری کرونا را مرداد ماه داشتیم و موج سوم در کشور اواخر مهر ماه  بوده که در استان با مدیریت خوب، استان مازندران وارد این موج نشده است.

وی گفت: در واقع از اواخر مهر تا اوایل آذر ماه امسال در وضعیت باثبات و پایداری بودیم درحالی‌که در سایر استان‌های کشور با افزایش تعداد مبتلایان مواجه بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه از هفته‌های اخیر شاهد روند افزایشی تعداد بیماران در استان بودیم، تصریح کرد: البته در ارتباط با دلیل اوج‌گیری ویروس باتوجه به ویژگی‌های ویروس نمی‌توان به‌طور قطعی اظهارنظر کرد ولی می‌توان گفت مسافرت‌ها و تغییر رفتار مردم در اوج‌گیری ویروس تاثیرگذار بوده است.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی از شنبه ۱۳دی در استان مازندران، تصریح کرد: ادامه این محدودیت‌ها براساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا خواهد بود که ابلاغ خواهد شد.

موسوی یادآور شد: براساس اعلام ستاد مبارزه با کرونای استان مازندران، ساری، آمل، رامسر و گلوگاه در وضعیت قرمز و شهرهای فریدونکنار، نکا، بابل و قائم‌شهر در آستانه وضعیت قرمز شدن قرار دارند.

وی درباره اینکه چرا مازندران در شرایط پیک سوم با وجود اعمال محدودیت‌ها قرار گرفت، افزود: تفاوت زمان ابتلا در مازندران با استان‌های دیگر این بود که استان‌های دیگر برای بار سوم پیک سنگینی را تجربه کردند ولی مازندران همزمانی پیک سوم را با سایر استان‌ها و به این شدت نداشته است.

تشدید نظارت‌ها در مرکز استان مازندران

همچنین حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران نیز درباره وضعیت اعمال محدودیت‌های کرونایی در شهرهای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: محدودیت‌های قبلی کرونایی در استان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه چهار شهر قرمز شد و چهار شهر دیگر استان نیز در آستانه قرمز شدن قرار دارند،گفت: مرکز استان مازندران یک هفته‌ای به وضعیت قرمز رسید اما کنترل و نظارت‌ها سخت‌تر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: لازم است مسائل بهداشتی جدی گرفته شود تا بتوانیم به ثبات و پایداری برسیم.

قوانلو یادآور شد: کمبودی در زمینه مواد ضدعفونی و همچنین تامین کالاهای اساسی در استان مازندران نداریم.

به گزارش خزرتیترخبر، دردسرها، اوج‌گیری و افزایش تعداد مبتلایان و همچنین تعداد بیماران بستری کرونایی در استان مازندران گرفتاری‌های مجدد به گرداب سهمگین بیماری را تشدید می‌کند که لازم است همه در این راستا همراه باشند در غیر این صورت و ساده‌انگاری بیماری برابر با احتمال بروز بحران در استان است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :