آخرین عناوین

پنجشنبه 18 دی 1399-7:48 کد خبر:87452

درخواست نماینده مردم بابل در مجلس یازدهم:

قرنطینه دو هفته ای مازندران!!!

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: ماندن مازندران در شرایط قرمز تاسف‌بار است و با اشاره به آمار بالای مبتلایان کرونا در مازندران قرنطینه کامل دو هفته‌ای نیاز است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، علی کریمی‌فیروزجایی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: رشد آمار مبتلایان کرونا در مازندران نگران کننده است.

وی با اظهار نگرانی از عدم توجه به مقررات سخت‌گیرانه ستاد مقابله با کرونا در این استان افزود: در شرایطی که تمامی استان‌ها از حیث آسیب دیدگی کرونا از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر وضعیت دادند، ماندن مازندران در شرایط قرمز تاسف‌بار است.

این عضو مجمع نمایندگان مازندران با انتقاد از سیاست‌های ناموفق ستاد مقابله با کرونا در مازندران، گفت: سفرهای انبوه با استفاده از برگه‌های تردد بین شهری از دلایل مهم رشد ابتلا به کرونا در مازندران است، با اشاره به آمار بالای مبتلایان کرونا در مازندران خواستار قرنطینه کامل دو هفته‌ای مازندران شد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اهمیت مقابله با کرونا ضرورت اعمال مدیریت بر روند صدور برگه‌های تردد بین شهری در مازندران را خاطرنشان کرد و افزود: در صورت تداوم بی‌توجهی به مسئله ترددهای بین شهری سلامت مردم مازندران به خطر می‌افتد.

کریمی‌فیروزجایی تصریح کرد: مسئولان استان هرچه سریع‌تر باید روند صدور برگه تردد‌های غیرضروری در فرمانداری‌های مازندران را متوقف کنند.

وی با بیان اینکه تدابیر اجرایی ستاد مقابله با کرونا در مازندران نیازمند بازنگری است، افزود: فعالیت‌های مربوط به مقابله با ناقضان قانون اجرای محدودیت‌ها در مازندران رضایت بخش نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به شرایط خاص مارندران از حیث پرشماری تردد بین شهری، اظهار کرد: اجرای سیاست حداقلی و نامنظم در مراقبت از ترددهای بین شهری خودروها شرایط پیچیده‌ای را برای مازندران رقم خواهد زد.

نماینده مردم بابل در مجلس مسئولیت عوامل اجرایی و بهداشتی را در مراقبت از سلامت عمومی خطیر و حائز اهمیت دانست و افزود: عدم مراقبت از کمربند ایمنی کرونا فشار مضاعفی بر روی کادر درمان وارد خواهد کرد.

کریمی با تجلیل از تلاشگران عرصه سلامت، یادآور شد: اجرای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا ضرورت اساسی  است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با هشدار در مورد عادی انگاری شرایط کرونا یادآور شد: عادی انگاری‌های زودهنگام در جامعه و بی‌توجهی به شرایط و الزامات زیست کرونایی خسارت مادی و معنوی فراوانی را متوجه کشور خواهد کرد.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :