آخرین عناوین

دوشنبه 4 اسفند 1399-12:19 کد خبر:87587

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

گسترش کرونای انگلیسی در مازندران/عید نوروز را تلخ نکنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کرونای انگلیسی در حال گسترش است و با توجه به سرعت انتشار بالای آن اگر در رفت و آمدهای عید نوروز به اصول پیشگیری توجه نشود خطرآفرین است .


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سید عباس موسوی، در جلسه استانی ستاد مبارزه با کرونا اظهار کرد: خوشبختانه روند شیوع بیماری در استان مازندران نزولی است

وی بیان کرد: با توجه به آزمایش‌های گرفته شده از افراد تاکنون مورد مثبتی از کرونای انگلیسی در مازندران مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه سرعت انتقال کرونای انگلیسی ۷۰درصد بیشتر است، افزود: کرونای انگلیسی در کشور در حال گسترش است و با توجه به سرعت انتشار بالای آن اگر در رفت و آمدها و نقل و انتقالات عید نوروز به اصول پیشگیری توجه نشود خطرآفرین است لذا باید دستورالعمل های طرح محدودیت های کرونایی با دقت بیشتر و کیفیت بهتری رعایت شود.

موسوی خاطرنشان کرد: تعطیلات عید نوروز می‌تواند برای ما یک فرصت مهار یا تهدید کرونایی باشد.

این مسئول ادامه داد: رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، تهویه مناسب، زمان کوتاه در دیدارها ، پرهیز از برگزاری دورهمی و عدم حضور در جمع ها بسیار الزامی است.

وی گفت: با همراهی مردم در نوروز۱۴۰۰ و تا زمان دریافت واکسن به افراد آسیب پذیر می‌توان شدت ویروس کرونا را کاهش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۸۰۸ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی مازندران و بابل بستری هستند که از این تعداد ۱۹۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۴۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :