دوشنبه 30 خرداد 1401-17:4 کد خبر:101636

استاندار مازندران شرح داد:

دیدار علی دایی اسطوره فوتبال ایران با استاندار مازندران

علی دایی اسطوره فوتبال ایران با حضور در ساختمان استانداری مازندران در ساری با سید محمود حسینی‌پور استاندار این استان دیدار و گفت‌ وگو کرد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از از روابط عمومی استانداری مازندران ، علی دایی اسطوره فوتبال ایران با حضور در ساختمان استانداری مازندران در ساری با سید محمود حسینی‌پور استاندار این استان دیدار و گفت ‌وگو کرد.

براساس این گزارش، حسینی پور  پس از این دیدار در یاداداشتی درباره این دیدار منتشر کرد ، نوشت که با اسطوره فوتبال ایران درباره مسایل ورزشی مازندران از جمله توریسم گردشگری و ضرورت تبدیل مازندران به قطب گردشگری ورزشی بین المللی صحبت کرد.

استاندار مازندران همچنین نوشت: با علی دایی در باره تیم فوتبال نساجی هم صحبت کرد و به پرسش های مرد اول فوتبال آسیا در باره ورزشگاه شهید وطنی پاسخ گفت.

متن کامل یاد داشت حسینی پور به شرح زیر است :

شاید علی دایی را بتوان در زمره معدود اسطوره های ورزشی قلمداد کرد که با وسواس و دقت نظر خاصی از شهرتش استفاده می‌کند و هیچگاه شهرتش را با سودا گری نیامیخته است،  او که سال‌ها در سطح اول فوتبال آسیا و جهان درخشید و به یکی از اسطوره های ملی ارزشمند کشور تبدیل شده است امروز به دور از هیاهو و پروپاگاندای رایج هم دست در کار خیر دارد و هم با استفاده از ظرفیت های شخصی و ارتباطات سازنده‌اش ، در امور اجتماعی و اقتصادی فعال است .

در این نشست دوستانه از همه جا گفت و گو کردیم به ویژه از تیم با افتخار و قهرمان نساجی و ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر پرس و جوکرد که مفصل به ایشان توضیح دادم.

از فرصت‌های منحصر به فرد و خدادادی مازندران گفت و بستری که برای توریسم ورزشی و ایجاد درآمد  برای مردم مازندران و اینکه احداث دوکمپ ورزشی مدرن می تواند مازندران را به قطب گردشگری ورزشی بین المللی و ایجاد رشد اقتصادی پایدار تبدیل نماید.

حضور ارزشمند اسطوره فوتبال ایران و جهان در استان مازندران را به عنوان یک فرصت مناسب برای جذب سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی برای توسعه ورزش بین‌المللی می بینم تا در مسیر تعالی مازندران قوی مفتخر به تقدیم ده هزار و چهارصد شهید قهرمان است ، قرار دهیم .

انشاالله سید محمود حسینی پور استاندار مازندران

به گزارش خزرتیترخبر، علی دایی از معدود چهره های شاخص ورزشی غیربومی است که از ورزش مازندران به ویژه فوتبال آن اطلاعات خوبی دارد و شخصا تعداد زیادی از بازیکنان صاحب شهرت مازندرانی را که در فوتبال کشور حضور دارند از مازندران شناسایی و به تیم های مختلف معرفی کرد.

دایی که شخصیتی محبوب بین مازندرانی هاست ، تنها در زمانی که سرمربی پرسپولیس بود چند بازیکن از تیم نساجی را برای بازی در تیم قرمز پوشان تهران به خدمت گرفت که از جمله آن می توان از محمد عباس زاده ، علی علیپور ، امید عالیشاه ، مهرداد کفشگری و رامین رضاییان  نام برد.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir