سه شنبه 23 اسفند 1401-17:11 کد خبر:116871

رئیس پلیس‌ راه مازندران خبر داد:

اجرای محدودیت‌ ترافیکی ۲۲ روزه در جاده‌های مازندران

رئیس پلیس‌راه مازندران از اجرای محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات نوروز از امروز تا ۱۵ فروردین سال جدید در جاده‌های استان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر، یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران اظهار داشت: با توجه به پیش بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۲ و ارتقای ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی از روز گذشته سه شنبه آغاز و تا پایان روز سه شنبه ۱۵ فروردین سال جدید در محورهای ارتباطی مازندران اجرا می شود.

براساس این گزارش، وی با بیان این که محورهای شمالی هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار داشت: تردد خودروها در جاده کندوان، آزاد راه تهران شمال، هراز و فیروزکوه در زمان حاضر بصورت عادی و روان در جریان است.

جهان تاب محدودیت های ترافیکی در محورهای ارتباطی مازندران را به شرح زیر اعلام کرد:

عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

محور کندوان:
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۲۴ تا ۲۹ اسفندماه جاری تا ساعت ۲۴ همانروز از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ های ذکر شده تا ساعت ۲۴ از کرج میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۲، ۳، ۴، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه سال جدید تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از مدیران امیرکبیر کرج و ابتدای آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ های ذکر شده تا ساعت ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.
در صورت افزایش حجم تردد در آزاد راه تهران شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل ها با اعلام ماموران مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزاد راه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.
محور هراز:
تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ صبح امروز سه شنبه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه پنجم فروردین ماه سال جدید و از ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه دهم فروردین ماه تا ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه پانزدهم فروردین ماه از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۲۹ اسفندماه جاری تا ساعت ۲۴ همانروز، از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک به صورت یکطرفه خواهد بود.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تاریخ های ۲، ۳، ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴فروردین ماه سال جدید از رودهن به آب اسک ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تاریخ های ذکرشده تا ساعت ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن به صورت یک طرفه خواهد بود.
محور فیروز کوه:
تردد انوع تریلرها از ساعت ۱۲ الی ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه جاری از مسیر جنوب به شمال محور تهران، فیروز کوه قائم شهر و بالعکس ممنوع است.
تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۲۵ تا ۲۹ اسفندماه جاری از مسیر جنوب به شمال محور تهران، فیروز کوه و قائم شهر و بالعکس ممنوع است.
تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روز های پنجشنبه، جمعه سوم و چهارم فروردین ماه سال جدید از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر-فیروز کوه – تهران و بالعکس ممنوع و تردد تردد انوع تریلرها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ۱۱ تا ۱۴ فروردین ماه سال جدید از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر-فیروز کوه – تهران و بالعکس ممنوع است.
در صورت عادی بودن وضعیت تردد در محورهایی که در آن ها محدودیت و ممنوعیت ترافیکی پیش بینی شده است، روسای پلیس راه استان ها با هماهنگی پلیس راه راهور فراجا می توانند ضمن اطلاع رسانی، نسبت به اجرا نکردن محدودیت در تاریخ های در نظر گرفته اقدام کنند.
مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.
برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.
مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

رزمایش آغاز طرح های نوروزی در مازندران

اما با اعلام آمادکی یگان های انتظامی،امدادی، راهداری و خدماتی برای خدمت به مردم در ایام نوروز اجرای طرح نوروزی پلیس آغاز شد.

سید موسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران در رزمایش آغاز طرح ترافیکی نوروزی در استان از آماده باش کامل یگان های انتظامی،امدادی،راهداری و خدماتی برای تسهیل در نظم و عبور و مرور ترافیکی در ایام نوروز خبر داد و افزود: رزمایش آغاز طرح های ترافیکی، خدماتی و امدادی برای تسهیل سفر های نوروزی و ارائه خدمت به مردم با حضور سازمان های امدادی، انتظامی و خدمات رسان در ستاد انتظامی استان برگزار شد.

وی یادآور شد:با هم پوشانی همه نهادها و دستگاه های اجرایی در سال گذشته شاهد تحولات خوبی برای برقراری امنیت و آرامش مردم در این استان بوده ایم. و این روند مشارکتی انسال نیز افزایش خواهد داشت.

وی اظهار داشت: راه اندازی امداد و نجات و خدمات هوایی  یکی از مهمترین  دستاوردهای پلیس بوده است.

به گزارش خزرتیترخبر، جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از آماده باش کامل انتظامی استان برای برقراری امنیت مردم و مسافران نوروزی استان خبر داد و با تاکید بر تسهیل در رفت و آمد مردم گفت:با اجرای طرح های نوروزی و همچنین همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی امیدواریم شاهد سالی متفاوت و بدون حادثه در استان باشیم./تسنیم

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir