سه شنبه 1 فروردين 1402-9:49 کد خبر:117000

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران:

رئیس کل دادگستری مازندران در لیست تحریم قرار گرفت

اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی علیه ایران را تصویب کرد که براین اساس نام رئیس کل دادگستری مازندران به فهرست تحریم‌های این نهاد افزوده شدند.


به گزارش خزرتیترخبر، اتحادیه اروپا ششمین بسته تحریمی علیه ایران را تصویب کرد که براین اساس نام یک نهاد و هشت شخصیت ایرانی از جمله حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری مازندران به فهرست تحریم‌های این نهاد افزوده شدند.

براساس این گزارش، طبق خبرهای منتشر شده در تارنمای اتحادیه اروپا، شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه ششمین بسته تحریمی علیه ایران را در تداوم مواضع خصمانه و حمایت از اغتشاشاتی که چهار ماه از پایان آن در ایران می‌گذرد، به تصویب رساند.

براین اساس، نام یک نهاد و هشت شخصیت ایرانی به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه شده اند، که به شرح زیر است:

اشخاص تحریم شده بر اساس تارنمای اتحادیه اروپا عبارتند از حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیت‌الله احمد علم الهدی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی، احمد راستینه هفشجانی نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید علی خان محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران، مرتضی براتی رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید موسی آصف الحسینی رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز، وحید جلیلی قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فرهنگی و دبیر ستاد تحول در این سازمان.

شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بر اساس اتهامات بی‌اساس حقوق بشری، به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه شده است.

طبق این بسته تحریمی، دارایی‌های افراد و نهادهای تحریم شده مسدود و شرکت‌ها و شهروندان اتحادیه اروپا از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند.

از سوی دیگر همچنین اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به کشورهای عضو اتحادیه را نداشته و ورود یا گذر آن‌ها به این کشورها ممنوع است.

به گزارش خزرتیترخبر، گفتنی است، ساعاتی پیش دولت لندن نیز تحریم‌های جدیدی را علیه فرماندهان و بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بهانه مسائل حقوق بشری وضع کرده است./شمال نیوز

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir