يکشنبه 20 اسفند 1402-11:24 کد خبر:130847

استاندار مازندران هشدار داد:

پلمب واحدهای صنفی گران‌فروش در مازندران

استاندار مازندران، گفت: واحدهای صنفی که در ایام عید اقدام به گران‌فروشی کنند امسال برخورد قاطعی با آنان خواهیم کرد.


به گزارش خزرتیترخبر، سیدمحمود حسینی‌پور در حاشیه جلسه تنظیم بازار استان مازندران اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار نوروزی با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، تمهیدات ویژه‌ای را برای تنظیم بازار اعم از تهیه و توزیع کالاهای اساسی به‌ویژه گوشت قرمز و مرغ و نیز تامین مرکبات، سیب، شکر و خرما، اندیشیده شده است.

براساس این گزارش، وی افزود: توزیع این اقلام طی روزهای آینده در فروشگاه‌های خاصی که اطلاع‌رسانی می‌شود با نرخ مصوب این ستاد در شهرهای استان، آغاز خواهد شد.

استاندار مازندران، تصریح کرد: کسبه‌ای که در این ایام اقدام به گران‌فروشی کنند امسال برخورد قاطعی با آنان خواهیم کرد و نخستین برخورد با این کسبه، پلمب واحدهای صنفی آنان تا پایان ایام نوروز خواهد بود و به هیچ‌عنوان اجازه فعالیت کسبی به آنان داده نخواهد شد.

حسینی‌پور گفت: امسال بحث از این جریمه و برخورد نیز فراتر خواهد رفت و بنگاه‌هایی که سابقه گران‌فروشی دارند امکان ابطال پرونده کسب آنان نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: در این راستا، مشارکت اتحادیه‌های صنفی، اتاق‌های اصناف، مردم و دستگاه‌های نظارتی اعم از تعزیرات حکومتی و ادارات صمت نیز ضروری است.

به گزارش خزرتیترخبر، استاندار مازندران، اظهار کرد: نظارت بر بازار توسط بازرسان مخفی و علنی در تمامی شهرستان‌های استان و حتی روستایی، آغاز شده است./بلاغ

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir