شنبه 26 اسفند 1402-12:41 کد خبر:130903

فرماندار ساری در آخرین نشست شورای اداری هشدار داد:

تغییر و جابه جایی برخی مدیران شهرستان ساری/ درگیری دستگاه‌های اجرایی ممنوع

فرماندار ساری در آخرین نشست شورای اداری گفت: با مدیران بی‌برنامه که کار خود را به خوبی انجام ندهند، در هر سطحی که باشند خداحافظی می‌کنیم.


به گزارش خزرتیترخبر، محمد علی نوبخت در یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان ساری که با حضور علی بابایی کارنامی منتخب دوره قبل و دوره جدید مردم شهرستان ساری در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: دوستی‌ها و رفاقت‌ها جای خود دارد، اما مبنای ارزیابی ما از مدیران فقط  کار و تلاش جهادی است.

براساس این گزارش، فرماندار ساری در آخرین جلسه شورای اداری در سال 1402 که مصادف با ماه مبارک رمضان نیز شده است، تصریح کرد: اگر مدیری در هر سطح از ادارات تا بخشداری‌ها باشد، پروژه نداشته باشد و کار خود را به خوبی انجام ندهد؛ اگر مانند بازیکن تیم فوتبال تعویض شد، نباید ناراحت شود.

فرماندار ساری به اعلام اینکه خودم شخصا در ساعت های مختلف شبانه روز از اماکن مختلف سطح شهر و بازار بازدید و بازرسی می نمایم ، اظهار داشت: کنترل قیمت های مایحتاح مردم بخصوص میوه های دولتی و غیره از اولویت اینجانب و همکارانم در این روزها که ماه مبارک رمضان مصادف با عید نوروز شده است، بوده و با هر تخلفی با جدیت برخورد می نماییم.

نوبخت گفت: تکمیل پارک سکوتپه، جاده ساری – تاکام، زباله‌سوز ساری، طرح‌های آبرسانی، طرح‌های هادی، و ... باید در سال ۱۴۰۳ به پایان برسد و این جز با همکاری و هماهنگی امکانپذیر نیست.

ساری ۱۴۰۲ با نظم و انضباط پیش رفت

فرماندار با اشاره به همکاری مجموعه دستگاه‌های این شهرستان و گام‌هایی که برای توسعه برداشته شده است، افزود: در سال جاری ۵۲۲ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۴۷۳ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف و با اشتغالزایی ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در ساری انجام شده است.

وی اظهار داشت: تلاش داریم تا ساری را به «کرامت‌شهر» تبدیل کنیم و گرچه تا رسیدن به این مهم فاصله زیاد است، اما می‌توانیم با کمک مردم و مسئولان به آن دست یابیم.

فرماندار ساری همچنین از زحمات اصحاب رسانه در طول سال قدردانی کرد که حضور مؤثری در پوشش اخبار داشتند.

نوبخت با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ برای ساری با نظم و انضباط خاصی در بخش امنیت، پیش رفته است، افزود: تا رسیدن به توسعه پایدار در شهرستان فاصله داریم و باید تلاش و کوشش را در سال آینده بیشتر کنیم.

ساری ۱۴۰۳ باید تماشایی باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ورود دوباره علی بابایی کارنامی به مجلس شورای اسلامی و ورود خانم عالیه زمانی به خانه ملت، اظهار داشت: مردم ساری نشان دادند که به برنامه رأی می‌دهند نه به نگاه عوام‌فریبی و پوپولیستی و باید از ۵۰۴ هزار و ۲۹۱ شهروند ساری و نزدیک به ۶۰ هزار شهروند میاندورود در انتخاب نمایندگان تقدیر کرد.

فرماندار ساری با یادآوری اینکه ۴۷.۵ درصد از واجدان شرایط رأی در ساری و میاندورود در انتخابات شرکت کردند، افزود: ساری در ۱۴۰۳ باید یک ساری تماشایی برای مردمی باشد که حضور باشکوهی را در ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۱ اسفند داشتند.

راه اصلی دسترسی به پل فرح‌آباد به زودی اصلاح می‌شود

فرماندار درباره راه دسترسی پل فرح‌آباد که در دهه فجر افتتاح شد، تصریح کرد: در همان روز افتتاحیه اعلام کردم که راه برای ما مسئله است و با توجه به اینکه یک راه اساسی داریم و یک راه موجود، و راه اساسی به عنوان کریدور ساری به سورک باید سریعتر انجام شود، لذا راه و شهرسازی و شهرداری باید این مهم را به زودی انجام بدهند که مردم مشکل نداشته باشند.

وی همچنین سهم اشتغالزایی در شهرستان ساری را ۸ هزار نفر اعلام کرد که بیش از این سهم یعنی تا ۱۰ هزار نفر محقق شده و ۳ هزار و ۵۰۰ اشتغال نیز پایدار بوده است.

درگیری دستگاه‌های اجرایی ممنوع!

نوبخت با قدردانی از زحمات یک ساله دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی شهرستان در تحقق اهداف توسعه‌ای مرکز استان، به مدیران ادارات گفت: دستگاه‌های اجرایی حق ندارند با یکدیگر درگیر شوند و شکایت را به دستگاه‌های قضایی ببرند؛ در هر مسئله‌ای اگر به توافق نرسیدند باید موضوع را در فرمانداری بیاورند تا حل و فصل شود.

مرکز مازندران مظلوم واقع شد

به گزارش خزرتیترخبر، در ادامه علی بابایی کارنامی با بیان اینکه همه باید با هم برادرانه کار کنیم، گفت: منیت‌ها فایده‌ای ندارد و باید همانند دوران جنگ در کنار هم برای سازندگی تلاش کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با تبریک و خسته‌ نباشید به عالیه زمانی دیگر نماینده ساری و میاندورود که از جامعه زنان فرهیخته مازندران است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در رفع بخشی از دغدغه‌های ساری و میاندورود اثرگذار باشیم.

بابایی کارنامی با بیان اینکه ساری به عنوان مرکز استان مازندران مظلوم است، گفت: اگر کسی نتواند ساری را به معنای واقعی درک کند، فهم درستی از مازندران ندارند.

وی ادامه داد: ساری نباید وارد حاشیه شود، فقط کار است و کار و باید همت مضاعفی را برای خدمت به مردم داشته باشیم.

حوزه انتخابیه ساری و میاندورود یک شعبه ارامنه داشت

در این نشست، ابراهیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرستان ساری در گزارشی از انتخابات حوزه ساری و میاندوورد اظهار داشت: نهایتا پس از تأیی شورای نگهبان، ۸۰ نفر برای نمایندگی در این دو حوزه با هم رقابت کردند.

وی تعداد شعب انتخاباتی را ۴۳۷ مورد اعلام کرد و افزود: ۷۱ شعبه در میاندورود بوده است و یک شعبه هم اختصاص به ارامنه داشت.

ابراهیمی از همکاری اعضای شورای تأمین شهرستان، شهرداران ۶ گانه، آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، انتظامی، سپاه، دهیاران و بخشداران، و مخابرات ساری قدردانی کرد.

ظرفیت اسکان شهرستان ساری چقدر است؟

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساری اظهار داشت: سه نمایشگاه بهاره در بوستان ولایت، سالاردره و بوستان ملل دایر است و علاوه بر آن بازارچه‌هایی در سطح شهر برپا شده‌ است.

قاسم قادری تصریح کرد: اسکان نوروز در سال ۱۴۰۲ که از اول فروردین تا ۳۰ بهمن ماه بوده است در اقامتگاه‌های رسمی وغیررسمی ۷۴۳ هزار و ۸۱۰ نفر بوده است وظرفیت رسمی اسکان ساری ۱۱ هزار و ۹۷۹ نفر می باشد و ظرفیت اسکان رسمی و اضطراری نیز حدود ۱۵ هزار نفر است.

استفاده از پارکینگ‌های دولتی خیابان‌های اصلی در شیفت عصر

به گزارش خزرتیترخبر، فرمانده انتظامی شهرستان ساری با اشاره به اینکه ۱۰ خیابان اصلی در ساری داریم  اظهار داشت: سازمان‌ها و اداراتی که در این خیابان‌ها قرار دارند، پارکینگ‌های خود را در نوبت عصر در اختیار مردم قرار بدهند که هم درآمدزایی برای آن‌ها خواهد بود و هم مردم نسبت به اموال خود امنیت داشته و ترافیک نیز ایجاد نمی‌شود.

پرونده تخلفات در حوزه صمت سه برابر شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ساری نیز در سخنانی با بیان اینکه حدود ۳ هزار پرونده در سال جاری صادر شده که ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، ارزش ریالی تخلفات را ۴۷ میلیارد و ۸۰۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: در سال جاری ۱۵۶ پرونده قاچاق تشکیل شده است و این آمار نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

رئیس اداره صمت ساری اظهار داشت:  از ۱۶ اسفندماه امسال تا ۲۴ فروردین ماه سال آینده (پایان ماه رمضان) طرح نوروزی و رمضان در این شهرستان برقرار است.

به گزارش خزرتیترخبر، رئیس صمت ساری از بازرسی و نظارت مستمر بر بازار شب عید و ماه رمضان خبر داد و تصریح کرد: در همین مدت نیز ۱۰۱ پرونده تخلف تشکیل شده است و برخورد‌ها تشدید می‌شود.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir