سه شنبه 7 فروردين 1403-16:0 کد خبر:130998

هواشناسی مازندران اعلام کرد:

سامانه جدید بارشی در راه مازندران

هواشناسی مازندران از ورود سامانه جدید بارشی از ظهر چهارشنبه  در استان خبرداد و پیش‌بینی کرد آسمان استان در طی این مدت با کاهش دما نیز همراه باشد.


به گزارش خزرتیترخبر، با استقرار سامانه پایدار جوی، دمای هوای مازندران در روز جاری سه‌ شنبه نیز روند افزایشی را در پیش گرفته است به گونه ای که میانگین دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی از ۱۵ تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز گذشته، با چندین درجه افزایش در طی امروز به ۲۱ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسیده است.

براساس این گزارش، میانگین دمای هوا در مناطق غرب مازندران نیز از ۱۴ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز دوشنبه، امروز سه‌ شنبه با چند درجه افزایش بین ۱۹ تا ۲۰ و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز از ۹ تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز گذشته، امروز به ۱۱ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

طبق پیش‌بینی هواشناسی، با ورود سامانه جدید از ظهر چهارشنبه که با بارش پراکنده باران نیز همراه خواهد بود، دمای هوا نیز روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت و این وضعیت تا روز پنجشنبه هفته جاری نیز تداوم خواهد داشت به گونه‌ای که میانگین دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی از از ۲۱ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در طی امروز، با چندین درجه کاهش در روز پنجشنبه بین ۱۴ تا ۱۷، در مناطق غرب استان نیز از ۱۹ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در طی امروز، با چند درجه کاهش در روز پنجشنبه به ۱۵ تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

مناطق کوهستانی و ارتفاعات مازندران نیز همانند شهرهای ساحلی و جلگه‌ای از فردا شاهد کاهش دما خواهند بود به گونه‌ای که میانگین دمای هوا این مناطق نیز از ۱۱ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز جاری با چندین درجه کاهش در روز پنجشنبه به هشت تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران صاف تا نیمه ابری با افزایش دما و از اواخر شب با وزش باد به نسبت شدید، روز چهارشنبه نیمه ابری همراه با با وزش باد به نسبت شدید و به تدریج ابری با بارش پراکنده باران و کاهش دما و در روز پنجشنبه نیز نیمه ابری تا ابری و در بعدازظهر و اوایل شب با رگبار پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وضعیت آب و هوای مازندران طی روزهای جمعه و شنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما پیش‌بینی شده است.

داده‌های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که کیاسر با ثبت دمای ۲۰ و بلده با ۸.۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته ۶ درجه افزایش نشان می دهد.

به گزارش خزرتیترخبر، وضعیت دریای خزر نیز از اواخر وقت امروز سه‌شنبه تا روز پنجشنبه نیز مواج و طوفانی پیش‌بینی شده است و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود./هواشناسی مازندران

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir