پنجشنبه 9 فروردين 1403-8:8 کد خبر:131020

در سرخرود چه خبر است ؟

توقف فعالیت کارگاه های ساختمانی در نوروز؛ وعده ای که عملی نشد/ پول بده تخلف کن !

شهرداری سرخرود در آستانه سال نو با نصب بنرهای متعدد ، ادامه فعالیت کارگاهی برای ساخت و ساز را در این شهر توریستی ممنوع کرد اما نه تنها عملی نشد بلکه موجب دردسر شهروندان گردید.


به گزارش خزرتیترخبر، شهرداری سرخرود در آستانه سال نو با نصب بنرهای متعدد در نقاط مختلف شهر ، ادامه فعالیت کارگاهی برای ساخت و ساز را در این شهر توریستی ممنوع کرد اما این اطلاعیه تنها به نصب همین بنرها ختم شد و شهروندان هر روز صدای گوشخراش تداوم فعالیت کارگاه های ساخت و ساز را از خیابن ها و کوچه و پس کوچه ها می شنوند تا برخی با ساخت آسمانخراش های خود سودهای هنگفتی را به جیب بزنند !

براساس این گزارش، ،در حالی شهروندان سرخرودی سال جدید را آغاز کردند که انتظار میرفت شهرداری سرخرود به وعده خود که در بنرهای رنگارنگ در سطح شهر نصب شده است عمل کرده تا نوروزی همراه با آرامش را برای مردم این شهر به ارمغان بیاورد، وعده ای که مانند بسیاری دیگر از وعده های شهرداری نه تنها عملی نشد بلکه موجب دردسر شهروندان گردید.

 یک شهروند سرخرودی به خبرنگار ما گفت : شهرداری سرخرود حتی به اطلاعیه های خود هم پایبند نیست و این روزها علی رغم نصب بنرهایی که فعالیت عمرانی و ساخت و ساز را مطلقا ممنوع اعلام کرده است اما کافی است در سطح شهر چرخی بزنید تا ببینید و بشنوید که ساخت و سازگرها آسایش مردم را سلب کرده اند !

جولان تخلفات ساختمانی و سکوت شهرداری / پول بده تخلف کن !

یکی از اتفاقات فراوانی که در شهر سرخرود در سال های اخیر در حال رخ دادن است ، افزایش تخلفات در ساخت بنای مازاد بر پروانه است که متاسفانه مبع درآمدی برای این شهرداری و موجب عذاب برای شهروندان سرخرودی شده است.

کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها که برابر قانون، برای پیشگیری و مقابله با تخلفات ساختمانی ایجاد شده‌ است، عموما به محلی برای درآمد شهرداری‌ها و موجه کردن تخلفات ساختمانی تبدیل شده‌اند!

با این توصیف، افراد متخلف با پرداخت مبالغی به شهرداری تحت عنوان جریمه، با برخورداری از بنای مازاد پروانه، به سود چند برابری می‌رسند!!!

به گزارش خزرتیترخبر، تخلفاتی چون طبقات اضافه و تعرض به معابر عمومی، علاوه بر دهن کجی به قوانین و ضوابط تخصصی و فنی شورای عالی معماری و شهرسازی و کمیسیون ماده ۵، تعرض به حقوق سایر شهروندان می باشد./شمال نیوز

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir