دوشنبه 24 ارديبهشت 1403-12:8 کد خبر:131434

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد:

فرصت ۳ ماهه دستگاه قضا به معدن‌داران مرزن‌آباد/ تعریض لاک پشتی جاده کندوان و نارضایتی مردم

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: سه ماه به صاحبان معادن در مرزن‌آباد چالوس فرصت می‌دهیم تا علاوه بر جلب رضایت مردم منطقه، دغدغه‌های محیط ‌زیستی را برطرف کنند.


به گزارش خزرتیترخبر، عباس پوریانی شامگاه در جلسه ویژه شورای حفظ حقوق بیت المال و ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری مازندران در مرزن آباد اظهار داشت: هرجایی که بحث حقوق مردم مطرح باشد همه ادارات باید پای کار باشند و از حقوق شهروندی مردم دفاع کنند و انجام ندادن کار مردم به هیچ وجه از سوی هیچ اداره و ارگانی مورد قبول نخواهد بود.

براساس این گزارش،رئیس کل دادگستری مازندران افزود: تاکید ویژه‌ ریاست محترم قوه قضائیه نیز بر مساله حقوق شهروندی، حقوق مردم و حقوق بیت المال است و برای این موارد اهمیت ویژه ای قائل هستند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران تصریح کرد: در خصوص کالاهای متروکه خود شخص رئیس قوه قضائیه برای حل مساله ورود کردند و با همراهی و تعامل مجموعه دولت، بسیاری از موارد موجود در این خصوص، ساماندهی شد.

پوریانی گفت: مدیران باید نگرش توسعه‌ای و به‌ روز به مسائل داشته و برای رضایت بیشتر مردم تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: برای پیشرفت و توسعه و آبادانی استان مازندران حضور مدیران دستگاه قضائی و اجرایی در کنار یکدیگر بسیار مهم و ضروری است.

تعریض لاک پشتی جاده کندوان و نارضایتی مردم

رئیس کل دادگستری مازندران در بخش دوم سخنان خود با اشاره به پروژه توسعه راه جاده کندوان گفت: متأسفانه 12سال است فعالیت در این جاده آغاز شده که در بسیاری از مواقع متوقف شده، یا بسیار کند است که موجبات نارضایتی مردم منطقه بویژه مردم مرزن آباد و چالوس و روستاهای منطقه را به همراه داشته و از طرف دیگر افرادی که به عنوان مسافر وارد مازندران می‌شوند نیز ترافیک بسیار پرحجمی را در این منطقه تحمل می‌کنند .

وی گفت: این مساله نقض حقوق شهروندی است و باید پیگیری لازم برای حل مشکل مذکور صورت گیرد.

پوریانی ادامه داد: در این خصوص امروز موارد خوبی به تصویب رسید و باید این مصوبات اجرایی شوند و الزاماتی نیز در این خصوص وجود داشت که مقرر شد با برطرف شدن موانع، مجریان طرح از فردا شروع به کار کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران  با اشاره به مشکلات  تردد کامیون‌های باربری مواد اولیه شهرک صنعتی در محور کندوان افزود: این مساله به دلیل ناامن بودن جاده به عنوان یک مشکل اساسی مطرح و در این جلسه به عنوان یک مورد مهم مصوب و مقرر شد اداره راهداری استان در بحث ایمن سازی و صیانت از این راه‌ها، اقدامات لازم را انجام دهد تا طی چند ماه آینده شاهد تردد ماشین‌های سنگین به شکلی مطلوب در این جاده باشیم.

پوریانی در خصوص معادن مرزن آباد بیان کرد: وجود 12 معدن در مرزن آباد  نیز از گلایه‌های اصلی مردم چالوس و مرزن آباد است که مشکلاتی از قبیل ایجاد گرد و غبار و پساب‌هایی که به رودخانه می‌ریزد برای مردم منطقه ایجاد کرده و از بعد زیست محیطی نیز مشکل‌زا بوده است.

به گزارش خزرتیترخبر، رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: ساماندهی فعالیت این معادن مورد نظر دستگاه قضائی استان است که در این خصوص 3 ماه به صاحبان معادن فرصت داده شد تا در کنار فعال بودن معادن، انتظارات مردم نیز با رعایت الزامات زیست محیطی محقق و مرتفع شود./تسنیم

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir