سه شنبه 25 ارديبهشت 1403-14:9 کد خبر:131452

رئیس قوه قضائیه خبر داد:

وزیر سابق کشاورزی به ۳ سال زندان محکوم شد/ تفهیم اتهام 45 نفر در پرونده چای دبش

رئیس قوه قضائیه با اشاره به پرونده چای دبش گفت:در رابطه‌ با نقش وزیر سابق جهاد کشاورزی در این پرونده، وی از مسئولیتش برکنار و به سه سال زندان نیز محکوم شد.


به گزارش خزرتیترخبر، محسنی اژه‌ای روز سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: بعد از اطلاع دولت توسط معاون اول رئیس‌جمهور، با تلاش سازمان بازرسی، دولت و قوه قضاییه و سایر نهادهای ذیربط، موضوع چای دبش مورد رسیدگی و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته است.

براساس این گزارش، وی افزود: سه میلیارد دلار مبلغ کمی نیست و یک شبه نمی توان آن را تعیین تکلیف کرد و دراین‌ رابطه قوه قضاییه ، مسئولیت خود را انجام خواهد داد.

اژه ای تصریح کرد: صدها استعلام از جاهای مختلف صورت گرفته و تحقیقات مفصلی در این زمینه انجام شده است.

رئیس قوه قضاییه دررابطه‌ با نقش وزیر سابق جهاد کشاورزی در پرونده، عنوان کرد: وی از مسئولیتش برکنار و به سه سال زندان نیز محکوم شد.

وی درباره برخورد با دانه‌درشت‌ها، گفت: اینکه دو نفر یک جرم را انجام می‌دهند باید یک‌جور برخورد شود درست نیست، شاید فرد دوم به علت فقر و نداری اینکار را انجام داده باشد.

وی به مسئله سد خرسان نیز اشاره کرد و گفت: من نمی‌توانم دراین‌ رابطه ورود پیدا کنم، اگر مسئولان استانی با هم متحد باشند می‌توانند تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ کنند.

به گزارش خزرتیترخبر، وی در مورد برخورد با شایعه پراکنان در جامعه، تاکید کرد: جلوگیری از این آسیب نیازمند همکاری دستگاه قضا و مردم است./شمال نیوز

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir