چهارشنبه 25 بهمن 1396-11:31 کد خبر:50366

مدیرمرکز مدیریت راه‌های مازندران اعلام کرد:

جلوگیری از تردد خودروهای فاقد زنجیرچرخ در محورهای مازندران

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران گفت:رانندگان برای تردد از محورهای کوهستانی مازندران مجهز به تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیرچرخ باشد، در صورت همراه نداشتن آن از تردد خودروها جلوگیری خواهد شد.


به گزارش خزرخبر و به نقل از فارس، محسن هاشمی اظهار داشت: در حال حاضر در ارتفاعات تمامی محورهای مازندران شاهد بارش برف و در مناطق پایین‌دست شاهد بارش باران هستیم.

وی با تأکید بر اینکه خودروهای رانندگان برای تردد از محورهای کوهستانی مازندران مجهز به تجهیزات زمستانی به‌ ویژه زنجیرچرخ باشد، خاطرنشان کرد: در صورت همراه نداشتن آن از تردد خودروها جلوگیری خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های مازندران بیان کرد: با توجه به بارش برف و باران در جاده‌های کوهستانی مازندران لازم است افراد سفر غیرضروری خود را به روزهای آینده موکول کنند در صورت اجبار حتما ملاحظات ایمنی در سفرهای زمستانی مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول با اعلام اینکه همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ‌ویژه زنجیرچرخ و معاینه فنی خودرو ضروری است، تصریح کرد: همچنین لازم است سیستم گرمایشی، برف‌پاک‌کن و سیستم نور خودروها بررسی شود تا شاهد مشکلی نباشیم.

هاشمی در پایان گفت: لازم است با توجه به شرایط جوی رانندگان از طریق تماس با سامانه 141 از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی و همچنین محدودیت‌های ترافیکی آگاهی لازم را کسب کرده و نسبت به برنامه‌ریزی برای سفر اقدام کنند.