چهارشنبه 26 شهريور 1399-20:29 کد خبر:82779

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران خبر داد:

بارش‌های پاییزی در راه مازندران/ مواج شدن دریا

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: شنبه شب و یک‌شنبه شاهد وزش باد، افزایش ابر، رگبار باران و احتمال رعدوبرق در آسمان مازندران هستیم.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران اظهار کرد: امروز و فردا به‌ویژه در ساعات بعدازظهر شاهد افزایش ابر هستیم که در ارتفاعات به‌صورت رگبارهای پراکنده خواهد بود که مقدار آن چندان قابل ملاحظه نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، روزهای جمعه و شنبه با شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما در آسمان مازندران هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، شنبه شب و یک‌شنبه باعبور موج کم و بیش ناپایدار جریانات شمالی شاهد وزش باد، افزایش ابر، رگبار باران و احتمال رعدوبرق در آسمان مازندران هستیم.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران طی این مدت، یادآور شد: دمای هوا از روز یک‌شنبه کاهش پیدا می‌کند و هوای استان خنک خواهد شد.

وی در پایان گفت: دریای مازندران از امروز به‌تدریج مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست و این وضعیت طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت.