يکشنبه 30 شهريور 1399-13:35 کد خبر:83795

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خبر داد:

عملیات ساخت سد فینسک با دستور وزیر نیرو متوقف شد

رئیس مجمع نمایندگان مازندران از توقف عملیات اجرایی ساخت سد فینسک بر روی سرشاخه تجن رود این استان خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، مهدی سعادتی صبح امروز در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: با پیگیری مجمع نمایندگان مازندران وزیر نیرو با توقف عملیات اجرایی احداث سد فینسک موافقت کرد.

وی با اشاره به تبعات زیست محیطی این پروژه افزود: این پروژه بدون رعایت الزامات زیست محیطی و توجه به منابع آب مورد نیاز بخش کشاورزی مازندران در حال احداث بود.

براساس این گزارش، نماینده مردم بابل با اشاره به استدلال قوی مجمع نمایندگان مازندران در کمیسیون آب، منابع طبیعی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حضور وزیر نیرو برای توقف این پروژه گفت: در پی پیگیری‌های ویژه زارعی نماینده پرتلاش مردم ساری و میاندرود و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و ارائه نظرات کارشناسی مجمع نمایندگان مازندران، وزیر نیرو دستور توقف عملیات اجرایی ساخت این سد را صادر کرد.

سعادتی با اشاره به ساختار شکننده زیست محیطی مازندران گفت: حیات طبیعی مازندران درگرو تامین منابع آب برای تداوم فعالیتهای کشاورزی است.

وی با تاکید بر وحدت نظر و انسجام تمامی اعضای این مجمع حول محورهای اساسی  استان یادآور شد: با پیگیری‌های مجمع نمایندگان مازندران عقب ماندگی های این استان از حیث منابع اعتباری و طرح های محوری توسعه جبران خواهد شد.

 رئیس مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: رویکرد مجمع نمایندگان مازندران در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مبتنی بر تامین مصالح پایدار و رفع چالش‌های فراروی توسعه متوازن استان است.