سه شنبه 17 فروردين 1400-8:11 کد خبر:87874

بازهم آمار تمام نشدنی کرونا:

شمار بستری‌شدگان کرونایی مازندران در مرز ۴ رقمی شدن

طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۴۱ بیمار کرونایی جدید، شمار بستری‌شدگان کرونایی مازندران به مرز ۴ رقمی شدن رسید.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، طی روزهای اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان جدید و بستری‌شدگان کرونایی در استان هستیم که طی دو روز گذشته نگرانی‌ها به اوج خود رسید.

چهاردهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با نگرانی‌های شیوع ویروس کرونای انگلیسی در شهرهای مازندران به اوج خود رسید و دردسرها کماکان نیز ادامه دارد.

براساس این گزارش، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۰۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۱۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  ۸۰۳ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۵۰ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، توجه به فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از نشست‌های خانوادگی تاکید کرد.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۸۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ بیمار جدید بستری و ۲۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۴۱ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۹۹۲ نفر رسید.