پنجشنبه 15 ارديبهشت 1401-12:11 کد خبر:99399

رئیس خانه صمت مازندران خبر داد:

مازندران در تصرف غیر بومی ها

رئیس خانه صمت مازندران گفت: ۳۰۰ هزار واحد ویلا و یک میلیون آپارتمان توسط غیربومی ها و بدون نظارت دولت در مازندران در دست ساخت است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از بازار، سید مجتبی رضوی رئیس خانه صمت مازندران، تصرف اراضی و زمین های ملی و منابع طبیعی، ترافیک، بهم ریختگی بافت شهری و روستاهای استان، تولید چند برابری زباله را از جمله مشکلات استان برشمرد و افزود: برای رفع مشکلات استان باید نسبت به تسریع در ساخت بزرگراه تهران - شمال اقدام شود.

براساس این گزارش، وی افزود: چهاربانده شدن محور هراز و اجرایی شدن بزرگراه رامسر تا گلوگاه باید با شتاب بیشتری صورت گیرد و هدایت آب های سطحی از غرب به شرق استان نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی با عنوان اینکه عمده دشت های استان در شرق استان واقع شده است، تامین آب این دشت ها را الزامی دانست و گفت: درصورت تامین منابع آبی، شرق استان به چرخه کشاورزی برخواهد گشت.

به گزارش خزرتیترخبر، رضوی شروع پروژه های کوچک و بزرگ نظیر آب رسانی، وسعت دهی جاده ها، ساخت پل ها، مراکز اقامتی و غیره را در استان ضروری برشمرد و با اشاره به تاسیس شرکت سرمایه گذاری عام تمام،  گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته در این شرکت، طی پنج تا ۱۰ سال آینده بودجه مورد نیاز اجرای طرح های عمرانی را بدون اعتبار دولتی تامین خواهیم کرد.

رئیس خانه صمت مازندران یادآور شد: این بودجه از محل فروش، مالیات برارزش افزوده تامین می شود و در طرح تمام مدعی هستیم تبعات سوء جمعیت مهاجر را به فرصت تبدیل می کنیم.

به گزارش خزرتیترخبر، وی افزود: برآورد ما از وجود تقاضا برای ساخت ۳۰۰ هزار واحد ویلایی، یک میلیون واحد آپارتمانی توسط جمعیت غیرمقیم از تهران و فلات مرکزی ایران است و این تقاضا بدون نظارت دولت و رعایت استانداردهای مدرن به صورت خودسرانه در حال ساخت است و در طرح تمام با همکاری استانداری مازندران این تقاضا را ساماندهی می کنیم.

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir